Realizácie
pri realizácii metalických liatych podláh používame výlučne živice so 100% obsahom pevných častí
Mikrocementové povrchy sú vo všeobecnosti tenkovrstvé systémy s hrúbkou 1-3mm. Ich základom je cement, kremenný agregát a zmes rôznych polymérov ako napríklad akryláty, vynily, silikáty. Využívajú sa ako dekoratívna vrstva na podlahy, schody, steny, nábytok a podobne. Mikrocement sa niekedy nazýva aj microtopping, dekoratívny betón, architektonický betón, betónová stierka a podobne.
Mikrocementy vytvárajú rôzne farebné štruktúry, niektoré umožňujú vytvárať hladké povrchy, iné skôr drsné, pričom sa nimi dajú imitovať rôzne textúry a štruktúry ako tehly či kameň.
Čo majú ale všetky mikrocementové povrchy spoločné? Nevytvárajú farebne jednoliate povrchy. Pri spracovaní a nanášaní jednotlivých vrstiev vzniká opticky kontrastný povrch, pričom veľkosť kontrastu je rôzna v závislosti od metódy spracovania a konkrétneho druhu materiálu.
Najväčšej obľube sa tešia odtiene šedej farby, ktoré svojou vizážou pripomínajú vzhľad betónu, no nie je to podmienkou. Pre naších klientov však vieme pigmentovať mikrocement vo farebnej škále RAL.
Z vyššie uvedeného je jasné, že nie každý mikrocement je rovnaký. Rozdiely medzi jednotlivými materiálmi spočívajú hlavne:
Mikrocementy sa medzi sebou líšia veľkosťou kremenného agregátu, ktorý sa doň pridáva. Ľudovo povedané, ak sa pridá hrubšia kremenná múčka, výsledný povrch z mikrocementu bude drsnejší, hrubší.
Nanáša sa samozrejme v hrubších vrstvách a preto umožňuje vytvárať vo výslednom povrchu rôzne „chrasty“ a imitovať napríklad špecifické nedokonalosti po debnení…. Ak sa použije jemnejšia kremenná múčka, výsledný povrch sa nanáša v oveľa tenšej vrstve a jeho povrch bude úplne hladký.
Potrebujete viac informácií? Nechajte nám odkaz a radi sa s vami spojíme.