FAQ o mikrocemente

Je mikrocement vodotesný?

Áno. Vďaka použitiu špeciálneho polyméru je mikrocement sám o sebe vodotesný. Na rozdiel od štrukturovaných omietok s betónovým vzhľadom, ktoré vode odolné a vodotesné nie sú.

Ďalšia doplnková ochrana mikrocementových povrchov voči vlhkosti a nečistotám  sa dosiahne finálnou úpravou – nanesením polyuretánového laku.

Ako udržiavať a čistiť mikrocement?

Na čistenie mikrocementových povrchov nám vystačí voda a jemný neabrazívny čistiaci prostriedok s pH vyšším ako 6. Aby ste si boli 100% istí, že čistiaci prostriedok nepoškodí ppovrch,  odporúčame pred prvým použitím urobiť test na ťažko viditeľnom mieste. Domestos ani Ciff na čistenie nepoužívame.

Akú hrúbku dosahujú mikrocementové povrchy?

Základná skladba mikrocementových povrchov pozostáva z penetračnej vrstvy, 2 vrstiev mikrocementu a vrstvy laku. Hrúbka celého systému sa pohybuje do cca 3 mm.

Koľko vrstiev mikrocementu je potrebné aplikovať pri realizácii?

Štandardne odporúčame naniestniť 2 vrstvy mikrocementu. Vo výnimočných prípadoch to môže byť viac.

Je polyuretánový lak, ktorý sa používa na uzatvorenie povrchu zdravotne nezávadný?

Áno. Vytvrdený lak je 100% zdravotne nezávadný. Má atest na styk s potravinami. Môže sa použiť dokonca na ochranu kuchynských dosiek z mikrocementu.

Je mikrocementový povrch matný alebo lesklý?

Štandartne používame matnú alebo polomatnú povrchovú úpravu mikrocementu. Najčastejšie sa používa polomatná úprava.

Aký je rozdiel medzi jedno a dvojzložkovým mikrocementom?

Tradičný mikrocement je k dispozícii v dvojzložkovej forme - suchá prášková masa a tekutý polymér, ktorý sa musí pred použitím dôkladne premiešať a následne pigmentovať. Každá namiešaná várka materiálu preto môže vykazovať mierne farebné odchýlky. Práca s jednozložkovým mikrocementom je oveľa jednoduchšia.  Jednozložkový mikrocement je pripravený na použitie ihneď po otvorení. Je celistvo pigmentovaný a má správnu konzistenciu. Preto je oveľa komfortnejšie používať jednozložkový produkt a to pri zachovaní všetkých vlastností tradičného mikrocementu.

Ponuka produktov art4you

Navštívte náš eshop kde nájde široký sortiment produktov a doplnkov

TOP