Mikrocement na stenách

Mikrocement sa vďaka svojim vlastnostiam ako sú vysoká trvanlivosť a elegancia v minulosti používal predovšetkým ako povrchová úprava podláh. Je však natoľko univerzálny, že ho môžeme použiť aj ako povrchovú úpravu  stien a stropov. Pomocou mikrocementu vytvoríte originálny loftový štýl bez toho, aby ste museli minúť veľa peňazí pričom výsledný  efekt má  atraktívny vzhľad a dlhú životnosť.

Mikrocement môžeme priradiť k tzv. štrukturálnym omietkám alebo tiež dekoratívnym omietkám. Sú to omietkové hmoty, ktoré umožňujú vytvárať na stenách rôzne formy a štruktúry.  Ich obrovská rozmanitosť vám umožňuje dosiahnuť veľa zaujímavých efektov a vybrať si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu interiéru. Zväčša sú to benátske omietky, materiály na imitáciu pieskovca, mramoru, granitu, travertínu alebo betónu. Svoje miesto tu má aj mikrocement a to nielen ako omietka imitujúca betón.

Vlastnosti mikrocementovej steny

Mikrocementová stena je predovšetkým hladká. Materiál sa aplikuje v tenších vrstvách a preto neumožňuje vytvárať na stene rôzne chrasty a „odtlačky po debnení“ na rozdiel od štrukturálnych omietok, ktoré imitujú betón. Na druhej strane však vytvára bezprašný povrch, ktorý sa nedrolí a nie je nasiakavý vodou. Preto je mikrocement vhodný aj pre aplikáciu do vlhkých priestorov ako sú kúpeľne, kuchyne a podobne. Nakoľko je takýto povrch ľahko čistiteľný, je vhodný aj ako zástena kuchynskej linky. Na stenách vytvára zaujímavé optické štruktúry, ktoré sa vynikajúco hodia pre interiéry ladené v tzv. loftovom alebo industriálnom štýle.

Vďaka výborným adhéznym vlastnostiam ho môžete pri rekonštrukcii aplikovať priamo na keramické obklady (bez toho, aby ste ich museli odstrániť). Šetrí to čas a peniaze!

V kúpeľniach je to okrem iného aj o vysoko hygienická úprava stien, pretože mikrocementová stena vytvára celistvý, jednoliaty povrch. Vyhneme sa  hromadeniu nečistôt v špárach a ich nekonečnému čisteniu, čo ocenia hlavne gazdinky.

Vhodné typy podkladu

Mikrocementy môžeme aplikovať na sadrokartón, keramické obklady, drevo,  stavebné lepidlo, betón a rôzne typy omietok.

Mirocement v kúpelni

Stále viac zákazníkov hľadá dekoratívne omietky, vďaka ktorým dosiahnu účinok betónu na stenu. V prípade stien v obývacej izbe alebo spálni sa výber zdá byť jednoduchý - stačí sa rozhodnúť pre konkrétnu farbu a štruktúru. Pokiaľ však ide o povrchovú úpravu stien v kúpeľni, ktoré sú vystavené kontaktu s horúcou parou a priamo s vodou, napríklad v sprche pri vani a umývadle, záležitosť sa stáva trochu komplikovanejšou.

Pri výbere  štrukturálnych omietok je dobré si uvedomiť, že  nie všetky výrobky na trhu sú vode odolné a môžu sa aplikovať na vlhkých miestach. Obzvlášť ak uvažujeme o úpravách stien a podláh v sprchovacích kútoch či bezprostrednom okolí vany.  Mikrocementy ponúkané našou spoločnosťou sú vode odolné a je možné ich aplikovať aj v sprchových kútoch či okolí vane.

Plesne, huby či zažĺtnuté špáry na obkladačkách, špáry plné vodného kameňa a nečistôt predstavujú nočnú moru pre nejednu gazdinku.  Výberom mikrocementového povrchu  získame jednoliaty celistvý povrch bez špár, vďaka ktorému bude čistenie kúpeľne omnoho jednoduchšie a samotná miestnosť bude hygienickejšia. Baktérie, huby a rôzne sedimenty sa stávajú minulosťou. Mikrocementové povrchy stačí jednoducho vyčistiť pomocou neabrazívneho čistiaceho prostriedku s neutrálnym pH.  (napr. Náš špeciálny produkt FEST Cleaner určený špeciálne pre mikrocementové povrchy.)

Tento aspekt mikrocementových stien a podláh je mimoriadne dôležitý pre ľudí trpiacich rôznymi alergiami a respiračnými chorobami.

Mikrocementová kúpelňa – FAQ

Môžu sa mikrocementy, ktoré predáva spoločnosť art4you – IG s.r.o. použiť v kúpelniach?

Samozrejme. Mikrocementy z našej ponuky sú vode odolné. Bez ohľadu na to, či sa jedná o studenú alebo teplú vodu. Správne zhotovený povrch je celkovo odolný voči vode a nepreteká.

Môžem použiť mikrocement aj na úpravu stien a povrchov v okolí zabudovanej vane?

Áno, náš mikrocement je vhodný na inštaláciu v okolí vane. Mikrocement poskytuje vynikajúcu priľnavosť k väčšine materiálov a je vodotesný.

Sú mikrocementové povrchy klzké? Mám obavu, či sa nepošmyknem v sprchovom kúte.

Mikrocementová podlaha môže byť zhotovená ako hladká, alebo s jemnou textúrou, ktorá vytvorí na podlahe protišmykovú vrstvu.

Akými čistiacimi prostriedkami môžeme čistiť mikrocementové povrchy?

Starostlivosť o mikrocementové povrchy je veľmi jednoduchá. Naše mikrocementy sa najlepšie čistia vodou za pomoci neabrazívnych čistiacich prostriedkov.  Odporúčame použitie prípravkov s pH vyšším ako 6  alebo neutrálnym pH. Na čistenie  môžete využiť špecializovaný prípravok na ošetrovanie mikrocementu a živicových podláh  FEST Cleaner. Neodporúčame používať agresívne kyseliny a silné detergenty. Pred použitím nového čistiaceho prostriedku vám odporúčame vyskúšať ho na malej ploche a na neviditeľnom mieste.

Podlaha s mikrocementu nebude veľmi chladná?

Určite nie. Mikrocement veľmi dobre vedie teplo a na podlahovom vykurovaní sa nahreje sa oveľa rýchlejšie ako keramická dlažba.

Ponuka produktov art4you

Navštívte náš eshop kde nájde široký sortiment produktov a doplnkov

TOP